Jak vybrat UZ čističku

JAK VYBRAT ČISTIČKU

Základní kritéria pro výběr :
-vytížení čističky
-objem vany
-volba frekvence ultrazvuku
 

1.Vytížení čističky – v základní nabídce mnoha eshopů jsou celonerezové ultrazvukové čističky, určené k vytížení do 4hodin/den (většina tuto skutečnost neuvádí).  Jsou vyrobeny z plechu o síle do 1mm a vana je vyrobena tažením, takže v ohybech je nerez materiál vany třeba i 0,5- 0,6mm silný. Při větším zatížení nerez  rychle „vykavituje“ a životnost čističky se významně zkracuje. Také v naší nabídce jsou tyto čističky (ENETRON, Multifrekvenční, DERUI,….)  Pokud je budete využívat do zmíněných 4hod/den, jsou účinné.
Pokud potřebujete čistit  s vytížením nad 4hodiny denně,nebo chcete mít záruku dlouhé životnosti čističky, je nezbytné uvažovat o průmyslovém provedení, kde síla nerezu vany se pohybuje od 1,8 do 2,2mm a vana je svařovaná.
  V  nabídce  máme průmyslové čističky  od 6L , přes vany vyrobené na zakázku (cca 36 – 800L) až po průmyslové linky manuální, poloautomatické či automatické, které umožňují podle potřeby další oplachové, sušící atd zařízení a další příslušenství. Jsou vyráběny na klíč.

2.Objem vany – cena čističky s velikostí vany narůstá velmi významně. V případě že vám podle rozměrů čištěného předmětu vychází, že se vejde do vany jen velmi těsně, je třeba si uvědomit, že velikost vany zmenší nerez koš, který se do vany vkládá .Rozměry koše se většinou do nabídky neuvádějí, ale všeobecně platí, že prostor  ve vaně zmenší na každou stranu o 10-15mm. Chcete li ušetřit při nákupu přijměte informaci , že lze čistit nadvakrát tak, že druhé čištění realizujete otočením předmětu , aby byla ponořena čištěna část, která byla původně nad hladinou.
Pokud uvažujete o čištění bez koše, je třeba čištěný díl podložit (silikonem….) nebo zavěsit.
Koš je důležitý k tomu, aby se nepoškrábal povrch neraz vany ( větší škrábanec může síla ultrazvuku po čase prokavitovat  do praskliny).
Je třeba se seznámit  ještě s jedním úhlem pohledu na tuto problematiku.  Poté co si naši klienti zakoupí čističku a po zjištění jak účinná je , velmi často litují, že si nepořídili větší, protože by mohli čistit mnohem větší škálu dílů. Proto pečlivě uvažte volbu velikosti vany.

3.Volba frekvence ultrazvuku–  u ultrazvukového čištění platí, čím nižší frekvence, tím razantnější čištění. Protože to ale není vždy pro čištěné předměty vhodné, vyrábí se čističky v těchto skupinách frekvencí: 
28kHZ -pro razantní čištění velmi silně znečištěných kovových dílů. (stejná účinnost při frekvenci od 20 do 28 kHz)
40kHz -toto ne nejrozšířenější frekvence pro svoji univerzálnost na všechny povrchy a všechny druhy znečištění, i širokou škálu materiálů, které lze čistit.
70-120kHz -čističky s vyšší frekvencí jsou použitelné při čištění lékařských nástrojů, protéz, základních desek počítačů, plastu, bižuterie(při průmyslové výrobě), dílů, které se skládají z více materiálů, kde by mohlo čištění při nízkých frekvencích některé části poškodit (jistě jste viděli video, putující na www stránkách, kde ultrazvuk „roztrhá“ alobalovou folii).
Poznámka:  V naší nabídce jsou  čističky se všemi frekvencemi, např. multifrekvenční, kde je frekvence volitelná  – 20/40kHz, nebo 40/80kHz, čističky s frekvencí 20-28kHz (jako jedni z mála je nabízíme i v malých rozměrech při průmyslovém provedení), čističky s frekvencí 37-40kHz mají největší zastoupení,  lze objednat i čističky se 120kHz.